یا صاحب الزمان ، آیا می شود در زمان ظهورت باشم؟ و در رکابت ارباً اربا شوم؟؟؟؟؟

سید ابوالحسن اصفهانی

او یکی از مراجع اعلای دینی، زعیم اعظم، فقیه موید، زمامدار تشیع و از آیات و مراجعی بوده است که بی واسطه به فیض ملاقات حضرت صاحب الامر ارواحنا لفداء مشرف گشته و مورد تاییدات غیبی بوده اند. در طول تاریخ غیبت کبرای امام عصر (عج) کمتر مرجع و زعیمی به کیاست و فراست و سعه صدر و بخشندگی و خدمات آن بزرگوار بوده است.

یکی از کرامت های امام عصر (عج) به این نایب بزرگوار و زعیم امت، توقیع شریفی است که برای آن بزرگوار توسط شیخ محمد کوفی شوشتری می فرستند، متن مبارک آن نامه این است « قل له: ارخص نفسک و اجعل مجلسک فی الدهلیز و اقض حوائج الناس نحن ننصرک؛ به او بگو: خودت را برای مردم ارزان کن! و خودت را در دسترس همه قرار بده! و محل نشست خود را دهلیز خانه ات انتخاب کن تا مردم سریع و آسان با تو ارتباط داشته باشند! حاجت های مردم را برآور! ما یاری ات می کنیم»

آن بزرگوار، به مقام نیابت امام زمان (عج) در به عهده گرفتن ولایت و زعامت امت بوده است؛ تا جایی که یکی از تشرف یافتگان به محضر امام زمان (عج) می گوید: « ... پس از تشرف به محضر امام زمان دوباره بازگشتم تا آن حضرت را ببینم و سوالاتی را بپرسم، اما آیت ا... سید ابوالحسن اصفهانی را به جای آن حضرت دیدم. سوالات خویش را پرسیدم و جواب گرفتم. ... در همان روز به خدمت آن بزرگوار مشرف شدم و سوالات خویش را مطرح کردم. آن بزرگوار عین همان جواب ها را به من داد و آن گاه لبخندی زد و از من پیمان گرفت که تا زنده است، ماجرا را با کسی بازگو نکنم 1. »

1. قاضی زاهدی، شیفتگان حضرت مهدی (عج)، ج1، ص 116.

/ 0 نظر / 75 بازدید